
![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



„Atrakcyjna Ruda sposobem na bruda” – to hasło rudzkiej kampanii śmieciowej. Akcja ma zachęcać mieszkańców Rudy Śląskiej do segregacji śmieci oraz zapoznać ich ze zmianami, jakie od połowy roku przyniesie „śmieciowa rewolucja”.
Nowoczesna stacja segregacji odpadów powstanie obok obecnego składowiska śmieci przy ulicy Turskiego w Ostrołęce. Będzie ona przyjmowała odpady komunalne, materiałowe, wielkogabarytowe, zielone oraz niebezpieczne.
Samorządowcy, przedsiębiorcy, spółdzielcy i eksperci spotkali się podczas Śniadania Branżowego redakcji miesięcznika „Przegląd Komunalny”. Dyskusja koncentrowała się wokół pytań: Ile powinna kosztować gospodarka odpadami? Będzie drożej czy taniej? Skąd różnice pomiędzy opłatami w różnych gminach?
Omówienie unijnych oraz krajowych wymogów związanych z oceną oddziaływania na środowisko, wymiana doświadczeń, a także rozmowy o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się podczas realizacji instalacji spalarniowych były głównymi celami warsztatów zorganizowanych z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Co zrobić ze „starymi” umowami na wywóz śmieci? To jedno z najczęstszych pytań, z jakim mieszkańcy domów jednorodzinnych zwracają się do Tarnowskiego Organizatora Komunalnego.











