Po działającej od 1834 roku hucie metali w Szopienicach, zaledwie kilka kilometrów od centrum Katowic, pozostała bomba ekologiczna. Zostanie ona rozbrojona po decyzji Rady Nadzorczej NFOŚiGW, która podczas Targów POLEKO w Poznaniu, jednogłośnie zatwierdziła 14-milionową dotację na ten cel.
Rada Miejska w Łodzi zabrała po raz kolejny głos w sprawie nowych przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi. Radni jednomyślnie poparli uchwałę Rady Miejskiej Inowrocławia w sprawie skierowania do Trybunału Konstytucyjnego RP wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Rank Progress na początku 2013 r. zamierza ruszyć z budową pierwszej spalarni śmieci - informuje "Parkiet". Tym segmentem działalności będzie się zajmować spółka Rank Recycling Energy (RRE).
Kolejna, XIII edycja, Konkursu o Puchar Recyklingu, którego organizatorem jest redakcja „Przeglądu Komunalnego”, dobiegła końca. Dziś w Poznaniu odbedzie sie Finał Konkursu.
Znana amerykańska fotografka – Ruth Bernhard uważała, że „jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponad to, co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego”. Fraza ta doskonale wpisuje się w ideę konkursu fotograficznego „Recykling w obiektywie” organizowanego, już po raz drugi, przez redakcję miesięcznika „Recykling”.











