Na konferencji prasowej z udziałem wiceprezydenta Łodzi Radosława Stępnia podsumowano drugi etap prac nad stworzeniem nowego sytemu, który pozwoli posprzątać Łódź.
Bydgoska spółka ProNatura rozpoczyna „dalEKOwzrocznych” - jedną z największych ekologicznych kampanii edukacyjnych w regionie. Warta ponad 2,5 mln złotych inicjatywa na rzecz środowiska, recyklingu, selektywnej zbiórki i energii odnawialnej z odpadów potrwa blisko 3 lata.
Ponad 1000 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych w sprawie nowej gospodarki odpadami w Szczecinie. 60 proc. głosujących wybrało metodę naliczania opłat za odbiór śmieci od ilości osób.
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach k/Płocka podpisał z Województwem Mazowieckim umowę o dofinansowanie projektu „Rekultywacja składowisk w Kobiernikach z wykonaniem instalacji odgazowania składowisk i zagospodarowaniem biogazu na cele produkcji energii elektrycznej z odzyskaniem ciepła w ZUOK Kobierniki” współfinansowanego z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego.
Spekulacje na temat znaczącego wzrostu cen za odbiór śmieci na etapie przygotowań prowadzonych przez gminy są bezpodstawne - tak resort środowiska komentuje prasowe doniesienia o podwyżkach związanych z wdrażaniem nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości w gminach.











