GOZ ważnym elementem polskiej polityki surowcowej

GOZ ważnym elementem polskiej polityki surowcowej
29.03.2018, o godz. 14:01
czas czytania: około 1 minuty
0

Podczas konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP) wiceminister środowiska Sławomir Mazurek podkreślał rolę idei gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) w tych zapisach. Szczególną uwagę należy zwrócić na odzysk surowców z odpadów i ich ponowne wykorzystanie - przekonywał.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

We Wrocławiu odbyły się kolejne konsultacje związane z projektem Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Tematem dyskusji był trzeci filar PSP dotyczący m.in. pozyskiwania surowców z odpadów.

– Trzeci filar Polityki Surowcowej Państwa realizuje elementy gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), stawiając na odzysk surowców z odpadów – poinformował Mariusz Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju. PSP szczególny nacisk ma kłaść na surowce mineralne wytworzone z odpadów.

Wiceminister Sławomir Mazurek przypomniał, że główną ideą GOZ jest ponowne wykorzystanie odpadów pod kątem surowcowym. Efektem tego jest utrzymanie wyższego poziomu zasobowego surowców na rynku, a jednocześnie zmniejszenie ilości trwale składowanych odpadów.

Jednocześnie wiceminister zaznaczył, że resortowi środowiska zależy na jak najszerszej debacie publicznej pozwalającej na zwiększenie świadomości społecznej i stworzeniu szansy na skuteczne zakorzenienie się idei GOZ w społeczeństwie.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, projekt PSP składa się z 9 filarów, które skupiają się na całościowym ujęciu geologii kraju. Zwraca on m.in. uwagę na zapotrzebowanie surowcowe państwa oraz na tworzenie narzędzi i wyznaczanie kierunków działań w tym obszarze.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024