Ekolodzy z “Greenpeace” domagają się uwzględnienia w większym stopniu w polityce energetycznej państwa praw ochrony środowiska. Dziś przed kancelarią premiera postawili wiatrak promujący akcję “Czysta energia receptą na kryzys”.

Ekolodzy przekazali do Kancelarii Rady Ministrów petycję z podpisami ponad 10 tys. osób, w której domagają się zmian w dokumencie przygotowanym przez resort gospodarki. Chodzi o dokument "Polityka energetyczna Polski do 2030 roku", który określa on podstawowe kierunki polityki energetycznej. Są nimi: poprawa efektywności energetycznej, wzrost bezpieczeństwa dostaw paliw i energii, dywersyfikacja wytwarzania energii elektrycznej poprzez wprowadzenie energetyki jądrowej, rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w tym biopaliw, rozwój konkurencyjnych rynków paliw i energii oraz ograniczenie oddziaływania energetyki na środowisko.

Postuluje również przygotowanie infrastruktury dla energetyki jądrowej i zapewnienie warunków inwestorom dla wybudowania i uruchomienia elektrowni jądrowych opartych na bezpiecznych technologiach.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj