Jesienią w Grudziądzu rozpocznie się renowacja terenów zielonych ograniczonych ulicami Bema i Sikorskiego. Został ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tego zadania.

– Ten odcinek zieleni położony nad Trynką prowadzi z centrum miasta bezpośrednio do Ogrodu Botanicznego. Po jego rewitalizacji zyskamy kolejne miejsce, w którym będą mogli wypoczywać grudziądzanie i goście naszego miasta – mówi Alina Obruszkiewicz, kierownik Referatu Zieleni Urzędu Miejskiego. W ramach realizacji zadania powstanie plac zabaw, zostaną zdemontowane stare elementy małej architektury i ustawione nowe ławki oraz kosze na śmieci. Wykonawca założy również nowe zieleńce, trawniki i rabaty kwiatowe.

Aleja nad Trynką będzie sukcesywnie, w miarę możliwości poddawana rewitalizacji tak, by tworzyła całość z Ogrodem Botanicznym i była jego przedłużeniem. Samego Ogrodu bowiem nie można powiększać, gdyż teren ten ograniczają z jednej strony ulice Armii Krajowej i Bema, z drugiej natomiast Trynka i zabudowane tereny prywatne.

Trwają już prace związane z wymianą elementów małej architektury na terenie miasta. Koszt zadania, które wykonuje Przedsiębiorstwo Usług Miejskich to 61 tys. zł. W tym roku w budżecie miasta na zakup tzw. małej architektury zapisano 150 tys. zł. Przy ul. Kościelnej i na plantach stanie sumie 55 stylowych ławek.

Aktualnie malowane są słupy latarni w centrum miasta, dzięki czemu ujednolicona będzie kolorystyka miejskiej małej architektury. Koszt tego zadania to 8,5 tys. zł, a wykonuje je Ochotniczy Hufiec Pracy.

źródło: grudziadz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj