Zgrzany plastik, gumowe rękawice i inne śmieci znaleziono niedaleko Drogomyśla w powiecie cieszyńskim na Śląsku. Hałda porzuconych śmieci miała ponad 200 m sześć.

Hałda znajdująca się na prywatnym terenie miała około 11 m długości i 2 m wysokości.

Powiadomieni przez policjantów inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach znaleźli w niej m.in. gumowe rękawice robocze, czarną folię, wiaderka, pojemniki wypełnione zbryloną substancją, włókno szklane, kartony i wałki i (najprawdopodobniej) zgrzany plastik.

Po przeprowadzeniu oględzin, wykonaniu dokumentacji fotograficznej oraz zebraniu informacji, inspektorzy zawiadomili o sprawie Prokuraturę Rejonową w Katowicach. Inspektorat wystąpi także do Wójta Gminy Strumień o podjęcie działań w celu usunięcia odpadów z art. 26 ust. 2 lub art. 26a ust. 1 ustawy o odpadach.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Wójt powie, że nie ma pieniędzy i koło się zamyka. Taka jest Polska właśnie, gdzie nielegalna działalność – mimo wielu instytucji niby kontrolnych – nadal ma się wspaniale. Ale urzędasy maja usta pełne frazesów, to, że sprawa oddana do prokuratury to co??? Ale urzędas niby zrobił swoje. Rozpacz.

Skomentuj