Na dachu wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie Hydropolis powstanie ścieżka sensoryczna otoczona zróżnicowaną roślinnością. Będzie to już drugi zielony dach na terenach MPWiK Wrocław. Pierwszy to ponad hektar łąki pełnej miododajnych roślin usytuowany na jednym z biurowców spółki.

MPWiK planuje stworzyć ogród złożony z różnych gatunków bylin i traw, takich jak: lawenda wąskolistna, macierzanka cytrynowa, bodziszek popielaty, ubiorek wiecznie zielony, żurawka ogrodowa, kostrzewa sina czy miskant chiński. Na pozostałej części dachu zostaną ułożone maty rozchodnikowe. Roślinność ma być zróżnicowana pod względem wielkości, kolorystyki, zapachu i pory kwitnienia.

– Goście Hydropolis będą mogli odpocząć nie tylko w strefie relaksu wewnątrz centrum, ale również na świeżym powietrzu, czyli na dachu XIX-wiecznego zbiornika wody czystej. Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się, by w każdym naszym działaniu przejawiać troskę o środowisko naturalne – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

To kolejny zielony dach na terenach należących do MPWiK Wrocław. Pierwszy powstał na jednym z biurowców spółki. Jest po ponad hektarowa łąka pełna miododajnych roślin, z których nektar zbierają pszczoły z pasieki należącej do firmy.

Miodobranie we wrocławskich wodociągach

Wrocławskie wodociągi czekają na pozwolenie na budowę łąki na dachu Hydropolis. Po jego otrzymaniu niezwłocznie przystąpią do wyboru wykonawcy i realizacji projektu zielonego dachu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja rozpocznie i zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej

Skomentuj