Targi gospodarki wodą, ściekami, odpadami i surowcami IFAT 2018 w Monachium to jedna z największych w Europie imprez z dziedziny ochrony środowiska. Sieci wodociągowe i kanalizacyjne, produkcja urządzeń do uzdatniania wody i uzdatniania ścieków, gospodarka odpadami i recykling oraz pozyskiwanie energii z surowców wtórnych i odpadów to podstawowe zagadnienia monachijskich targów.

IFAT 2018 rozpoczynają się w poniedziałek i potrwają do 18 maja 2018 r. Odwiedza je ok. 140 tys. osób ze 169 krajów. Powierzchnia wystawowa zajmuje 23 hektary.

Podczas targów IFAT odbywają się liczne fora dyskusyjne dotyczące pionierskich technologii, innowacji, strategii i rozwiązań dostosowanych do wymagań danego rynku. Organizowane są też pokazy, m.in.: recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, technologii przygotowania biomasy, uzdatniania wody i ochrony przeciwpowodziowej.

Także polskie przedsiębiorstwa prezentują w Monachium swoje produkty międzynarodowym i wyspecjalizowanym odbiorcom. Liczba polskich wystawców od 2012 r. podwoiła się: przed sześcioma laty obecnych było 20 wystawców, w 2014 r. liczba ta wynosiła 26 i wzrosła w 2016 r. do 30 wystawiających się firm, dzięki czemu Polska znalazła się wtedy wśród 15 krajów przodujących pod względem liczby wystawców. W tym roku obecnych jest 40 przedsiębiorstw z Polski spośród wszystkich 3,1 tys. wystawiających się firm.

Od wielu lat największe polskie stoisko na targach IFAT, również w 2018 r., należy do firmy Pronar – producenta urządzeń do recyklingu i usuwania odpadów oraz miejskich pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych.

Już po raz drugi na targach IFAT zaprezentuje się Centrum Kooperacji Recyklingu, które organizuje w hali B4 polskie stoisko wspólne. Również firma Hydro-Vacuum – producent pomp i systemów pomp – występowała już wielokrotnie na targach.

Czytaj więcej

Skomentuj