Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Instalacja PV na dworcu PKP w Nasielsku

Instalacja PV na dworcu PKP w Nasielsku
ml
07.09.2015, o godz. 3:31
czas czytania: około 2 minut
2

PKP zakończyła budowę pierwszego innowacyjnego dworca systemowego. Nowoczesny budynek w Nasielsku (woj. mazowieckie) został w ostatnich dnia sierpnia udostępniony podróżnym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Dworzec powstał w ramach autorskiego pilotażowego projektu PKP S.A. pod nazwą „Innowacyjne Dworce Systemowe”. Stary budynek został wyburzony, a w jego miejscu stanął kompaktowy, nowoczesny i ekologiczny obiekt. Dworzec jest nie tylko bardziej funkcjonalny, ale również tańszy w utrzymaniu w porównaniu do dotychczasowego budynku.

– Innowacyjne dworce systemowe zapewniają rozwiązania na miarę XXI wieku. Każdy z nich będzie wyposażony w panele słoneczne oraz energooszczędne oświetlenie LED z czujkami obecności. W Nasielsku pojawi się dodatkowo powietrzna pompa ciepła i system odzyskiwania wody deszczowej – powiedział Piotr Ciżkowicz, członek Zarządu PKP S.A. – Zastosowane rozwiązania ekologiczne i mniejsza kubatura sprawią, że IDS-y będą bardziej ekonomiczne i efektywne energetycznie niż poprzednie budynki. Koszty ich utrzymania spadną o około 40% – dodał.

Nasielski IDS jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się linie prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz tyflograficzna mapa obiektu. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowana jest również dworcowa toaleta. Wewnątrz znajduje się ponadto pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Dzięki inwestycji zmianie uległo dotychczasowe otoczenie dworca – koło budynku zamontowano stojaki na rowery, a pod wiatą pojawiły się ławki. Utworzono również parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Budowę dworca w Nasielsku przeprowadziło Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Koszt inwestycji wyniósł ok. 5,4 mln zł i został pokryty ze środków Budżetu Państwa oraz środków własnych spółki.

PKP jeszcze w tym roku planuje otworzyć kolejne innowacyjne dworce w Strzelcach Krajeńskich, Mławie i Ciechanowie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Michał

Komentarz #2286 dodany 2015-09-07 22:54:47

Hmmm... wspomina się o dostosowaniu dworca do potrzeb niepełnosprawnych! A co z przejściami podziemnymi??? Te już nie sprzyjają niepełnosprawnym! Zapraszam na fan page miasta Nasielsk na facebooku


Dworzec w Mławie zasilany OZE - Portal Komunalny

Komentarz #2287 dodany 2015-10-16 10:23:08

[…] Czytaj także >>> Instalacja PV na dworcu PKP w Nasielsku […]

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024