ENVICON 2017. Państwowe Gospodarstwo Wodne “Wody Polskie” ma rozpocząć działalność 1 stycznia 2018 roku. W tej chwili trwa faza organizacyjna – badane są m.in. zasoby ludzkie. Chodzi m.in. o to, by sprawdzić, czy potrzebne są nowe kadry.

– Z jednej strony powstają dokumenty, bez których “Wody Polskie” jako osobna prawna nie mogłyby rozpocząć funkcjonowania – mówi Iwona Koza z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

– Powstają również dokumenty ustalające wewnętrzną strukturę i zadania poszczególnych komórek. Trwa sprawdzanie, na ile w poszczególnych lokalizacjach nasze dzisiejsze zasoby kadrowe (KZGW, RZGW) pozwalają sprawnie rozpocząć pracę, a na ile musiałyby być jeszcze uzupełnione – wyjaśnia Iwona Koza.

Iwona Koza jest jednym z gości i prelegentów XXI Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska Envicon Environment, który rozpoczął się dziś w Poznaniu. O tym, jak będzie wyglądało finansowanie inwestycji w gospodarce wodnej od początku przyszłego roku, czyli po wejściu w życie wszystkich zapisów ustawy Prawo wodne, będzie mówić podczas jednej z sesji tematycznych.

Zapytaliśmy, czy organizacja Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie jest na tyle zaawansowana, by w pełni swoich kompetencji mogło zacząć działać od stycznia oraz o to, czy możliwe jest uwzględnienie postulatów branży wodnej w sejmowych pracach nad centralnym regulatorem cen.

Czytaj więcej

6 Komentarze

Skomentuj