1 / 4

Dwudniowa Międzynarodowa Konferencja ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) w Ożarowie Mazowieckim, organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń (SSO) właśnie się rozpoczęła. Jednym z ważniejszych tematów będzie zrównoważone budownictwo oraz wytyczne ETICS.

“Wytyczne ETICS”

Dokument „Wytyczne ETICS” jest efektem pracy kilkudziesięciu specjalistów skupionych w Komisji Technicznej stowarzyszenia. Odpowiadają one na rozwój technologii ETICS oraz zmieniające się przepisy, a także coraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie izolacyjności ścian.

– W naszej publikacji zwracamy uwagę na znaczenie prawidłowego przebiegu ogółu prac ociepleniowych, począwszy od zaprojektowania ocieplenia, uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji i doboru tylko kompletnych, systemowych zestawów materiałów. Szczegółowo opisujemy poszczególne etapy wykonania ocieplenia, zgodnie z aktualnymi wymaganiami – z tak dokładną instrukcją wykonawca na pewno ustrzeże się błędów, które mogą zaważyć na efekcie robót i zmniejszyć efektywność energetyczną budynku. Podkreślamy rolę właściwej kontroli w trakcie robót, nawiązując do innego dokumentu SSO, „Niezbędnika instruktora nadzorującego prace związane z montażem systemu ETICS”. W naszej opinii upowszechnienie wiedzy o znaczeniu kompleksowego podejścia do inwestycji ociepleniowych jest niezbędne dla dalszego rozwoju polskiej branży ETICS – podkreśla Dariusz Matysik, koordynujący przygotowanie nowych wytycznych SSO.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń jest organizacją branżową czołowych polskich producentów systemów ETICS. Misją stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo i kontrolę robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli European Association for ETICS (EAE). W 2014 roku SSO zainicjowało doroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, pierwsze w Polsce forum łączące liczne środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj