Jednym z głównych punktów programu konferencji był panel dyskusyjny z udziałem m.in. Łukasza Sosnowskiego (Ministerstwo Rozwoju), Grzegorza Skrzypczaka (ElektroEko), Michała Kanownika (ZIPSEE), Julii Patorskiej (Deloitte) i posła Dariusza Piontkowskiego.
Prelegenci podejmowali tematy takie jak miejsce ZSEE w gospodarce o obiegu zamkniętym, nowelizacja ustawy o ZSEE czy obecność w branży tzw. szarej strefy. Prezentację wprowadzającą do dyskusji przedstawił Wojciech Konecki (CECED), zaś panel poprowadziła Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna “Recyklingu”.
– Elektrorecykling może stać się polską specjalizacją i nowoczesnym przemysłem. To kopalnia surowca, dodatkowe miejsca pracy i ochrona środowiska w najlepszej wersji. To także sposób na realizację celów unijnych oraz spełnianie obowiązków producentów w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym – mówi Wojciech Konecki.
– Potrzebne jest do tego dobre prawo, skuteczna jego egzekucja oraz edukacja. O tych wszystkich aspektach rozmawiać będziemy podczas kolejnej edycji ogólnopolskiej konferencji, która co roku skupia najważniejsze w branży osoby – dodaje Konecki.
Podczas konferencji o perspektywach rynku ZSEE do 2030 r. opowiedział Tomasz Styś (Instytut Sobieskiego), a dr Sergiusz Urban z kancelarii WKB przedstawił najtrudniejsze wyzwania po wejściu w życie nowej ustawy o recyklingu elektroodpadów.
Spis pozostałych wystąpień oraz pełny program konferencji można zobaczyć TUTAJ.
Komentarze (0)