Premier Mateusz Morawiecki nie powołał Jana Szyszko na stanowisko ministra środowiska w nowym składzie rządu. Z funkcją szefa resortu pożegnała się też m.in. Anna Streżyńska, dotychczasowa minister cyfryzacji.

Pogłoski o tym, że Jan Szyszko straci stanowisko ministra środowiska w rządzie Prawa i Sprawiedliwości krążyły już od kilku miesięcy, nabierając na sile przez ostatnie kilka dni. Teraz jednak, podczas rekonstrukcji rządu przez Mateusza Morawieckiego, informacja oficjalnie się potwierdziła.

O decyzji premiera poinformowało m.in. TVN24. Nowym ministrem środowiska został Henryk Kowalczyk – nauczyciel i samorządowiec. Niegdyś pracował dla resortu rolnictwa i rozwoju wsi. 11 grudnia 2017 objął stanowisko ministra bez teki w rządzie Mateusza Morawieckiego, został też przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Rząd Mateusza Morawieckiego w 2018 r.

Stanowisko straciła także minister cyfryzacji Anna Streżyńska, która była odpowiedzialna m.in. za rozwój smart city w Polsce czy tzw. strategię 5G.

Jadwiga Emilewicz, dotychczasowy wiceminister rozwoju, została szefem nowo utworzonego resortu przedsiębiorczości i technologii. Ministerstwo Rozwoju to od tej pory natomiast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Jego szefem został Jerzy Kwieciński.

Czytaj więcej

Skomentuj