W ostatnią sobotę oddano do użytku plac zabaw w Prusach – to trzeci i ostatni z planowanych na te wakacje ogródków jordanowskich na terenie gminy Jarocin.

W tym roku na budowę placów zabaw gmina Jarocin przeznaczyła blisko 150 tys. zł. Za tę kwotę powstały trzy place: na jarocińskim osiedlu Ciświca, oraz w dwóch wioskach: w Mieszkowie i Prusach. Wszystkie trzy ogródki zostały oddane do użytku w wakacje. Dzieci z Mieszkowa mogą korzystać z zabawek od 18, a z Ciświcy od 30 lipca. Najdłużej na oficjalne otwarcie ogródka czekali najmłodsi z Prus – tutaj uroczystość odbyła się 22 sierpnia.

W skład każdego z trzech nowoczesnych i w pełni bezpiecznych dla najmłodszych placów zabaw weszły m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownice i sprężynowce. Nie braknie również ławek dla opiekunów dzieci oraz koszy na śmieci. W Ciświcy i w Prusach place powstały w sąsiedztwie szkół, a w Mieszkowie tuż obok sali wiejskiej.

Wszystkie zakupione przez gminę Jarocin urządzenia są kolorowe i zostały wykonane z drewna bezrdzeniowego. Posiadają także niezbędne dla zdrowia i bezpieczeństwa najmłodszych certyfikaty bezpieczeństwa. Dostawcą wyposażenia placów zabaw – w drodze przeprowadzonego przetargu – została spółka Inter – Flora z Wrocławia. Wraz z oddanymi w tym roku ogródkami, najmłodsi mieszkańcy gminy Jarocin mają do swojej dyspozycji aż 17 placów zabaw.

źródło: jarocin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj