Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie przystąpiło do kolejnego zadania inwestycyjnego – wymienia sieć kanalizacyjną w ulicy Towarowej na osiedlu Podłęże.

Jak twierdzą pracownicy Spółki wodociągowej głównym powodem wymiany kanalizacji w tej części miasta jest jej pogarszający się stan techniczny. Leży ona bowiem na terenie byłej eksploatacji górniczej, a także z biegiem lat, na jej trasie nasadzono drzewa, których korzenie spowodowały liczne załamania i odkształcenia. W ten sposób pojawiły się problemy z jej drożnością, a tym samym z jej awaryjnością.

Na zmodernizowany układ sieci kanalizacyjnej, zostaną przełączeni mieszkańcy bloku przy Al. Piłsudskiego 30 oraz bloków przy ulicy Towarowej od numeru 67 do 42 oraz budynek Szkoły Podstawowej nr.2.

– Prace wykonywane będą na odcinku 700 metrów przez firmę Aqua System z Bielska Białej. To ona spośród czterech potencjalnych wykonawców, zgłosiła najkorzystniejszą ofertę realizacji , która uzyskała pozytywną opinię komisji przetargowej MPWiK –  wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK Jaworzno. – Zgodnie z przyjętym Planem Inwestycyjnym przedsięwzięcie będzie kosztowało 670 tys. zł.

Prace rozpoczęły się początkiem sierpnia i potrwają do końca roku. W większości roboty wykonywane będą na obszarze wewnętrznych dróg i chodników osiedlowych. – Niestety nie będzie można ominąć trawników, które podobnie jak betonowa i asfaltowa nawierzchnia zostaną przywrócone do stanu przed inwestycyjnego – dodaje Grucel.

Apelując o wyrozumiałość za możliwe  utrudnienia dojazdowe i parkingowe, wodociągi apelują także do rodziców, by pomimo trwających wakacji plac budowy nie stał się placem zabaw dla najmłodszych.

źródło: MPWiK Jaworzno


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj