Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Do jeziora w Poznaniu znów wraca woda

Do jeziora w Poznaniu znów wraca woda
szp
10.03.2021, o godz. 12:38
czas czytania: około 1 minuty
0

Po czterech miesiącach woda wraca do Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Napełnianie zbiornika potrwa co najmniej trzy tygodnie – informuje Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od listopada trwało czyszczenie sztucznego jeziora.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Z jego dna wybrano ponad 4 tys. m sześc. namułów. Zebrano również śmieci, które przez ostatnie cztery lata nagromadziły się w Malcie. Równolegle z odmulaniem dna prowadzona była konserwacja wieżyczek sędziowskich oraz nabrzeży.

„Wykonane prace pomogą utrzymać obiekt w standardzie wymaganym przez organizatorów najważniejszych zawodów kajakarskich i wioślarskich, będą miały także wpływ na jakość wody w Malcie” – czytamy w komunikacie POSiR-u.

Teraz nieckę wypełni około 2 mln m sześc. wody. W czasie spuszczania wody z jeziora odłowiono ponad 20 ton ryb, wiec w poprawie stanu wody w Jeziorze Maltańskim pomoże również ponowne zarybienie jeziora. „Będzie się ono odbywało sukcesywnie w bieżącym roku oraz – w razie potrzeby – w następnych latach” – informuje POSiR.

Pierwsze wydarzenie na Torze Regatowym Malta – Regaty Otwarcia Sezonu w kajakarstwie – odbędą się w sobotę, 10 kwietnia. A kolejne oczyszczanie dna Malty i odmulanie zbiornika zaplanowano za  cztery lata.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024