Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

"Kaloryfer" - nowa gra podwrocławskiej elektrociepłowni

PAP/jw
12.11.2021, o godz. 13:13
czas czytania: około 2 minut
0

Kilkutysięczne Siechnice na Dolnym Śląsku mają własną terenową grę mobilną. To efekt współpracy Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE oraz Centrum Kultury w Siechnicach – podano w komunikacie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

“Premiera mobilnej gry terenowej Kaloryfer odbyła się 17 października br. Poszczególne zadania prowadzą uczestników gry przez interesujące zakątki Siechnic, uchylając rąbka historii tej miejscowości. W scenariuszu uwzględnione zostały wątki będące efektem warsztatów projektowania gier mobilnych, w które zaangażowana była siechnicka młodzież. W poszukiwania może włączyć się każdy, kto za pomocą telefonu komórkowego zeskanuje kod QR gry” – napisano w komunikacie elektrociepłowni.

Bohaterami gry są detektyw oraz jego pies, który wabi się Kaloryfer.

Ukłon w stronę historii

– W grze nie mogło zabraknąć Elektrociepłowni Czechnica, która z Siechnicami związana jest od ponad 120 lat. Cieszymy się, że nasza spółka wzięła udział w realizacji tego przedsięwzięcia. To ukłon w stronę naszej historii, ale i początek nowego rozdziału, związanego z budową elektrociepłowni zasilanej niskoemisyjnym gazem, której inauguracja odbyła się w Siechnicach kilka tygodni temu – powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu Kogeneracji Andrzej Jedut.

Trasa gry rozpoczyna się przy bramie głównej Elektrociepłowni Czechnica, prowadzi ulicami Siechnic i kończy się w siechnickim Centrum Kultury.

“Nie brakuje też elementów edukacyjnych – gracze dowiadują się między innymi, co to jest niska emisja, jakie są korzyści produkowania ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu oraz poznają sposoby na bardziej efektywne ogrzewanie mieszkania” – napisano w komunikacie.

Pozytywny odbiór

Premiera gry spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców – tego dnia łącznie 200 osób podjęło się rozwikłania zagadki tajemniczego przedmiotu.

Gra będzie dostępna na aplikacji przez rok, do października 2022 r. Prócz wersji “spacerowej” istnieje również do pobrania aplikacja, dzięki której w grę można zagrać nie wychodząc z domu.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A., spółka zależna PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. Kogeneracja składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024