Nowe oblicze częstochowskiej elektrociepłowni
W częstochowskiej elektrociepłowni w marcu skończyła się era węgla. Od września kocioł główny w należącym do Fortum zakładzie będzie spalał biomasę, co wymaga bardzo wielu organizacyjnych zmian. Istotnym wyzwaniem jest zapewnienie stałego dopływu tego paliwa, co dobrze pokazała ostatnia mroźna zima.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11266276372606231415)























![Elektrociepłownia na RDF oraz biomasę wraz z suszarnią na sprzedaż [FILM]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2023/05/sddefault-2-300x225.jpg)
