Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Prezes Elektrociepłowni Będzin złożył rezygnację

Prezes Elektrociepłowni Będzin złożył rezygnację
MŁ/PAP
19.07.2023, o godz. 10:55
czas czytania: około 2 minut
0

Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Elektrociepłowni Będzin z dniem odbycia najbliższej rady nadzorczej spółki - poinformowała we wtorek spółka. Jak dodano, Kwiatkowski nie podał przyczyn swojej rezygnacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Spółka podała w komunikacie, że we wtorek Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem odbycia najbliższej rady nadzorczej spółki. “Pan Krzysztof Kwiatkowski nie podał przyczyn swojej rezygnacji” – dodano.

Skokowe wzrosty EC Będzin i nieprawidłowości w obrocie akcjami?

Akcje EC Będzin notowały w czerwcu skokowe wzrosty. Pod koniec maja br. kosztowały nieco poniżej 7 zł. 21 czerwca wyceniano je na 71 zł.

Na początku lipca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oświadczył, że prowadzone czynności nadzorcze nie wykazały nieprawidłowości w obrocie akcjami Elektrociepłowni Będzin. Wskazał, że analiza zleceń i transakcji, zawieranych na akcjach spółki od 1 czerwca do 22 czerwca br. w zakresie potencjalnej manipulacji kursem, “nie potwierdziła podejrzenia manipulacji na rynku, zdefiniowanej w art. 12 Rozporządzenia MAR i odpowiadającej opisom praktyk zawartych w Załączniku I do Rozporządzenia MAR oraz w Załączniku II do Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/522 z dnia 17.12.2015 r.”.

Czynności wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania i wykorzystania informacji poufnej

UKNF zaznaczył, że prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania i wykorzystania informacji poufnej, o których mowa a w art. 14 lit. a i lit. c Rozporządzenia MAR.

W czerwcu Elektrociepłownia Będzin podała, że zawarła z Orlen Synthos Green Energy umowę o zachowaniu poufności (NDA) w sprawie rozmów dotyczących możliwej inwestycji polegającej na wdrażaniu małych reaktorów modułowych w technologii BWRX-300 na terenach posiadanych przez spółki zależne. Spółka wskazała, że zawarcie umowy stanowi początek rozmów pomiędzy stronami i docelowa struktura współpracy, forma, jak i warunki realizacji projektu nie są przez strony ustalone.

Z kolei Orlen Synthos Green Energy podał w oświadczeniu, że nie planuje współpracy z EC Będzin dotyczącej SMR, a umowa o zachowaniu poufności podpisana została na prośbę EC Będzin w celu przedstawienia kryteriów posiadanej lokalizacji.

Elektrociepłownia Będzin SA jest spółką giełdową, notowaną od grudnia 1998 r. na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka powstała w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego Elektrociepłownia Będzin w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, na mocy aktu przekształcenia z dnia 23 lutego 1993 roku – czytamy na stronie spółki.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024