Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Elektrociepłownia Będzin po pojawieniu się czarnego dymu nad miastem: nie ma powodu do niepokoju

Elektrociepłownia Będzin po pojawieniu się czarnego dymu nad miastem: nie ma powodu do niepokoju
MŁ/PAP
29.09.2023, o godz. 13:12
czas czytania: około 2 minut
0

Mieszkańcy Będzina zaobserwowali w piątek czarny dym nad miastem i głośne dźwięki dochodzące z elektrociepłowni . Elektrociepłownia Będzin zapewniła, że "czarny dym jest charakterystycznym zjawiskiem podczas rozpalania kotła przy użyciu paliwa rozpałkowego" i nie ma powodu do niepokoju.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W piątek mieszkańcy Będzina dostrzegli na niebie czarny dym oraz głośne dźwięki dochodzące z Elektrociepłowni Będzin Sp. z.o.o.

Jest oświadczenie spółki

Spółka jeszcze tego samego dnia wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że w elektrowni niedawno miało miejsce rozpalanie jednego z kotłów parowych.
– Procedura ta była kluczowym elementem procesu rozruchu całego zakładu po czteromiesięcznym postoju, który był konieczny ze względu na przeprowadzaną kampanię remontową – poinformował pełnomocnik zarządu ds. komunikacji będzińskiej elektrociepłowni Sławomir Kucharski.

To zgodne z pozwoleniem

Czarny dym zaobserwowany przez mieszkańców jest charakterystycznym zjawiskiem podczas rozpalania kotła przy użyciu paliwa rozpałkowego, takiego jak mazut. Spółka podkreśliła, że sytuacja ta jest w pełni zgodna z warunkami Pozwolenia Zintegrowanego.

– Pragniemy wyjaśnić, że dźwięk, który Państwo mogą usłyszeć, emanuje z procesu rozruchu parowych układów technologicznych naszego zakładu. Jest to normalne zjawisko, towarzyszące uruchamianiu specjalistycznych urządzeń i nie powinien budzić Państwa niepokoju – dodał Kucharski.

Spółka zaznaczyła, że wszystkie operacje są przeprowadzane z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo oraz zgodnie z obowiązującymi normami, aby minimalizować potencjalne uciążliwości dla otoczenia.

“Podkreślamy, że nasza Spółka z najwyższą starannością monitoruje wszelkie parametry środowiskowe i zgłasza je zgodnie z obowiązującymi normami i regulacjami prawnymi” – podsumował Kucharski.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024