Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Uruchomiono niskoemisyjne kotły w nowej elektrociepłowni w Siechnicach

Uruchomiono niskoemisyjne kotły w nowej elektrociepłowni w Siechnicach
cza/PAP
03.08.2023, o godz. 11:02
czas czytania: około 1 minuty
0

Wszystkie cztery niskoemisyjne kotły szczytowo-rezerwowe zostały uruchomione w ramach rozruchu instalacji w nowobudowanej elektrociepłowni gazowej w Siechnicach pod Wrocławiem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Należący do PGE Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja buduje w Siechnicach nowoczesną elektrociepłownie, która ma zastąpić w 2024 r. jednostkę zasilaną węglem. Nowa elektrociepłownia “Czechnica” będzie się składała z bloku gazowo-parowego, kotłowni szczytowo-rezerwowej i akumulatora ciepła. Koszt inwestycji to 1 mld 160 mln zł.

Obniżyć emisję CO2 o 15 proc.

Jak poinformowała w środę spółka, w nowej elektrociepłowni uruchomiono już wszystkie cztery niskoemisyjne kotły szczytowo-rezerwowe. – To kolejny ważny etap prac realizowanych w ramach tej kluczowej dla wrocławskiego rynku ciepła inwestycji. Budowa nowej jednostki produkcyjnej w Siechnicach, wpisuje się w proces dekarbonizacji realizowany w spółkach Grupy PGE i znacznie przyczyni się do planowanego przez Kogenerację do 2026 roku obniżenia poziomu emisji CO2 o 15 proc. – powiedział prezes zarządu Kogeneracji Dominik Wadecki, cytowany w komunikacie spółki.

Kotły szczytowo-rezerwowe mają pracować w szczycie zapotrzebowania na ciepło, kiedy niewystarczające jest funkcjonowanie pracującego w podstawie bloku gazowo-parowego. Wykorzystywane są również jako rezerwa w przypadkach awarii podstawowych urządzeń produkcyjnych. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja to spółka PGE Energia Ciepła należącej do Grupy Kapitałowej PGE. Kogeneracja jest producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji w aglomeracji wrocławskiej. Kogeneracja składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024