Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: pge

Łącznie artykułów: 102.

Dekarbonizacja w ciepłownictwie przyspiesza. W Bydgoszczy nowe źródła gazowe zastąpią kotły węglowe

Dekarbonizacja w ciepłownictwie przyspiesza. W Bydgoszczy nowe źródła gazowe zastąpią kotły węglowe

Grupa PGE uruchomiła w Bydgoszczy nowoczesną elektrociepłownię gazową, która zastąpi wysłużone kotły węglowe. Dzięki temu emisja CO2 spadnie o ponad 100 tys. t rocznie, co poprawi jakość powietrza i bezpieczeństwo dostaw ciepła w mieście. Inwestycja jest częścią szerokiego programu dekarbonizacji ciepłownictwa realizowanego przez PGE, który ma zwiększyć stabilność krajowego systemu elektroenergetycznego. Nowa jednostka ma być jednym z filarów transformacji sektora.

Zamknięcie elektrowni Rybnik

Zamknięcie elektrowni Rybnik

26.09.2024
0

Zamknięcie elektrowni węglowej w Rybniku byłoby katastrofą dla miasta i regionu - uważa przewodniczący Solidarności w Elektrowni Rybnik Ireneusz Oleksik. Przekazał, że związki zawodowe mają informację, iż do końca 2025 roku zakład przestanie produkować energię elektryczną z węgla, a do końca sierpnia 2026 roku - ciepło.

Magazyn energii w Żarnowcu już za dwa lata

Magazyn energii w Żarnowcu już za dwa lata

18.07.2024
0

Największa polska spółka energetyczna PGE ogłosiła przetarg na budowę bateryjnego magazynu energii elektrycznej w Żarnowcu w woj. Pomorskim. Magazyn ma powstać do połowy 2026 r., mieć moc do 263 MW i pojemność co najmniej 900 MWh. Projekt posiada umowę przyłączeniową do krajowego systemu elektroenergetycznego

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach.

css.php
Copyright © 2026