PGE kupiła udziały francuskiego koncernu EDF za ponad 4 mld zł. Spółka chce włączyć się w walkę ze smogiem
Grupa PGE przejęła aktywa ciepłownicze wystawione wcześniej na sprzedaż przez francuski koncern EDF. Za kwotę 4,27 mld zł spółka nabyła osiem elektrociepłowni, trzy sieci ciepłownicze oraz Elektrownię Rybnik. To jedna z największych tego typu transakcji na skalę europejską.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18557247102606232319)

![Na zaporze w Solinie powstał gigantyczny ekomural [ZDJĘCIA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2015/07/solina_2a-300x200.jpg)