Kanalizacja deszczowa w ulicy Radłowskiej jest już wybudowana – zakończono prace prowadzone na odcinku od ulicy Orzechowej do ulicy Łąkowej. W budżecie na 2009 rok na to zadanie zaplanowano 800 tysięcy złotych.

Kanalizacja deszczowa powstała na odcinku o długości 465 metrów. Powstał kanał deszczowy z rur z betonu sprężonego o średnicy 800 mm. Pobudowano sześć sztuk studni rewizyjnych żelbetowych o średnicy 1000 mm.

– Miasto z własnych środków buduje kanalizację deszczową. W tym roku powstanie ona w kilkunastu ulicach, tam gdzie pojawia się nowa nawierzchnia. Zdarza się, że kanalizacja deszczowa budowana jest wspólnie w jednym wykopie z kanalizacją sanitarną. Ale są to zadania na lata. Teraz budowana jest kanalizacja sanitarna w ulicy Na Skraju, w roku ubiegłym zakończyliśmy dużą inwestycję w ulicy Prądzyńskiego – mówi zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Stanisław Krakowski. – Inwestycje związane z budową kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i deszczowej są niezwykle ważne, także dla inwestycyjnego rozwoju miasta. Uzbrojenie terenu jest jednym z ważnych elementów przyciągających nowych mieszkańców. Choć – trzeba to podkreślić – są to środki, które zwracają się po kilkudziesięciu latach.

Wcześniej w ulicy Radłowskiej została pobudowana kanalizacja sanitarna wraz z ulicami Orzechowa i Przymiejska (do ul. Głowackiego). Inwestycja obejmowała budowę kolektora sanitarnego i przyłączy kanalizacyjnych tzw. przykanalików.

Środki na inwestycję pochodziły z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj