1 / 8

Drużyna z Katowic wygrała klasyfikację generalną podczas zakończonej w niedzielę XXV Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.

Zawody odbyły się nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Podczas trwających trzy dni sportowych zmagań (28-30 sierpnia) wystartowały 64 drużyny reprezentujące przedsiębiorstwa wod-kan i branżowe firmy z różnych zakątków Polski.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył zespół Katowickich Wodociągów. Druga lokata przypadła gospodarzowi tegorocznej imprezy – spółce Aquanet Poznań. Brąz natomiast trafił w ręce ekipy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Szczegółowe wyniki klasyfikacji generalnej można zobaczyć TUTAJ.

Sztandarową dyscypliną Spartakiady jest bieg, który na dystansie 5400 m wygrał Daniel Woch z PWiK w Częstochowie, osiągając czas 20:06 min. Natomiast dystans przeznaczony dla kobiet – 2000 m – najszybciej pokonała Kinga Lembas, reprezentantka MPWiK w Warszawie, z wynikiem 06:47 min.

Drużyny na start!

W dyscyplinach drużynowych triumf świętowały m.in. zespoły z Lublina (w meczach piłki nożnej), ze Szczecina (w siatkówce), z Katowic (w przeciąganiu liny), z Lublina (w Street Ballu) oraz z Saur Neptun Gdańsk (w smoczych łodziach).

Ogromne emocje towarzyszyły rozgrywkom w piłkarzyki, gdzie swoją drużynę wystawiła m.in. firma Abrys. Zawodnicy nie zajęli wprawdzie medalowego miejsca ale zabawa, jaka towarzyszyła meczom była na mistrzowskim poziomie. Najlepsi w tej dyscyplinie okazali się reprezentanci Katowickich Wodociągów.

Nagrody dla specjalistów

Podczas Spartakiady nie zabrakło także zawodów ściśle związanych z pracą w branży wod-kan. W konkurencji wodociągowej, gdzie zadaniem było jak najszybsze umieszczenie metalowego trzpienia podczepionego do łyżki koparko-ładowarki w trzech rurach kanalizacyjnych o różnej średnicy, złoto przypadło zawodnikowi KPWiK w Nakle nad Notecią. Pan Grzegorz Pałubicki wykazał się iście mistrzowskimi umiejętnościami w obsłudze maszyny, osiągając czas 01:18.211 min.

Rozmowy wśród sportowych emocji

Spartakiada to jednak nie tylko rozgrywki sportowe. Tegorocznym zmaganiom towarzyszyła m.in. debata zorganizowana wspólnie przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” oraz spółkę Aquanet Poznań. Rozmowy toczyły się podczas rejsu statkiem po Warcie, w który popłynęli prezesi i członkowie zarządów przedsiębiorstw wodno-ściekowych z całej Polski.

Więcej na temat debaty można przeczytać TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj