1 / 5

Pierwszy dzień XXV Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego za nami. Do Poznania tłumnie zjechali wodociągowcy, by zmierzyć się w sportowych rywalizacjach. Dzień upłynął nie tylko pod znakiem sportowych zmagań – w piątek odbyła się także wyjątkowa debata wodociągowców.

Miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” wspólnie z Aquanetem przygotowali dla uczestników Spartakiady debatę podczas rejsu statkiem po Warcie, w który popłynęli prezesi i członkowie zarządów przedsiębiorstw wodno-ściekowych z całej Polski. W czasie gdy wystawione przez wodociągowców drużyny rywalizowały na terenie wokół Jeziora Maltańskiego, biorąc udział w zawodach sportowych, ich prezesi spotkali się, by porozmawiać o kondycji branży wod-kan oraz o zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym.

Na pokładzie stawili się partnerzy rejsu – przedstawiciele firm pracujących nad rozwojem technologii i urządzeń do obsługi wodociągów i kanalizacji. Firmę Arcus reprezentował Janusz Siemaszko, Prodeko Ełk – Gennadii Baklanow, z Pam Saint Gobain stawił się Tomasz Fusek, a firmę Złote Runo reprezentował Robert Maziarz.

Nie zabrakło również dra Jędrzeja Bujnego z Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński, który w dyskusji o branży wod-kan zaleca ostrożność i skrupulatność. – Poruszanie się w gąszczu przepisów dotyczących branży wodociągowo-kanalizacyjnej przypomina spacer po polu minowym – mówi dr J. Bujny. – Specyficzny status spółki komunalnej, skomplikowane, trudne zasady relacji z właścicielem, materia taryfowa, czy też kwestie relacji z odbiorcami usług przedsiębiorstwa to tylko przykładowe, wrażliwe dziedziny wymagające profesjonalnej i rzetelnej pomocy prawnej – dodaje.

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęła także prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Dorota Jakuta, która podobnie jak gospodarz rejsu – prezes Aquanet Paweł Chudziński dotarła na statek prosto z Bydgoszczy, skąd w piątkowy poranek wystartowała sztafeta inaugurująca organizowaną w Poznaniu Spartakiadę.

Reprezentanci branży podczas trzygodzinnego rejsu po Warcie wymieniali poglądy dotyczące największych sukcesów środowiska wod-kan. Nie zabrakło również rozmów o tym, co jeszcze czeka tę gałąź gospodarki i omówienia spraw, które wciąż wymagają ogromnych nakładów pracy. Pełną relację z debaty będzie można przeczytać już wkrótce na łamach miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”.


Obejrzyj prezentacje firm – partnerów debaty:

Czytaj więcej

Skomentuj