Reklama

envicon 2023 ad1a

Debata na statku podczas XXV Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji

Debata na statku podczas XXV Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji
al
29.08.2015, o godz. 11:23
czas czytania: około 2 minut
0

Pierwszy dzień XXV Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego za nami. Do Poznania tłumnie zjechali wodociągowcy, by zmierzyć się w sportowych rywalizacjach. Dzień upłynął nie tylko pod znakiem sportowych zmagań - w piątek odbyła się także wyjątkowa debata wodociągowców.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” wspólnie z Aquanetem przygotowali dla uczestników Spartakiady debatę podczas rejsu statkiem po Warcie, w który popłynęli prezesi i członkowie zarządów przedsiębiorstw wodno-ściekowych z całej Polski. W czasie gdy wystawione przez wodociągowców drużyny rywalizowały na terenie wokół Jeziora Maltańskiego, biorąc udział w zawodach sportowych, ich prezesi spotkali się, by porozmawiać o kondycji branży wod-kan oraz o zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym.

Na pokładzie stawili się partnerzy rejsu – przedstawiciele firm pracujących nad rozwojem technologii i urządzeń do obsługi wodociągów i kanalizacji. Firmę Arcus reprezentował Janusz Siemaszko, Prodeko Ełk – Gennadii Baklanow, z Pam Saint Gobain stawił się Tomasz Fusek, a firmę Złote Runo reprezentował Robert Maziarz.

Nie zabrakło również dra Jędrzeja Bujnego z Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński, który w dyskusji o branży wod-kan zaleca ostrożność i skrupulatność. – Poruszanie się w gąszczu przepisów dotyczących branży wodociągowo-kanalizacyjnej przypomina spacer po polu minowym – mówi dr J. Bujny. – Specyficzny status spółki komunalnej, skomplikowane, trudne zasady relacji z właścicielem, materia taryfowa, czy też kwestie relacji z odbiorcami usług przedsiębiorstwa to tylko przykładowe, wrażliwe dziedziny wymagające profesjonalnej i rzetelnej pomocy prawnej – dodaje.

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęła także prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Dorota Jakuta, która podobnie jak gospodarz rejsu – prezes Aquanet Paweł Chudziński dotarła na statek prosto z Bydgoszczy, skąd w piątkowy poranek wystartowała sztafeta inaugurująca organizowaną w Poznaniu Spartakiadę.

Reprezentanci branży podczas trzygodzinnego rejsu po Warcie wymieniali poglądy dotyczące największych sukcesów środowiska wod-kan. Nie zabrakło również rozmów o tym, co jeszcze czeka tę gałąź gospodarki i omówienia spraw, które wciąż wymagają ogromnych nakładów pracy. Pełną relację z debaty będzie można przeczytać już wkrótce na łamach miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”.


Obejrzyj prezentacje firm – partnerów debaty:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2023