Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: debata

Łącznie artykułów: 30.

Wyzwania i dokonania. Eksperci komentują 20 lat recyklingu ZSEE

Wyzwania i dokonania. Eksperci komentują 20 lat recyklingu ZSEE

12.05.2026
0

Jak przez 20 lat zmienił się sprzęt elektryczny? Czy rynek jego recyklingu działa tak, jak powinien? Co powinno się zmienić w systemie ZSEE? To najważniejsze pytania, na jakie odpowiadali uczestnicy pierwszego panelu dyskusyjnego podczas 20. Konferencji Recykling Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

ROP bez rewolucji? Znamy pierwsze zapowiedzi dotyczące ustawy UC100

ROP bez rewolucji? Znamy pierwsze zapowiedzi dotyczące ustawy UC100

17.02.2026
0

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie przewiduje rewolucyjnych zmian w projekcie ustawy UC100 wprowadzającej rozszerzoną odpowiedzialności producenta. Projekt poznaliśmy w sierpniu, a dziś kończy się analiza uwag, jakie spłynęły do MKiŚ. W przededniu ogłoszenia zaktualizowanej propozycji spotkaliśmy się w Krajowej Izbie Gospodarczej podczas debaty organizowanej przez wydawnictwo Abrys. Wzięli w niej udział parlamentarzyści i przedstawiciele resortu, którzy usłyszeli, że ROP ma trafić do parlamentu w połowie kwietnia.

Grające mydło i znicze z żarówką. Jak poradzić sobie z ZSEE?

Grające mydło i znicze z żarówką. Jak poradzić sobie z ZSEE?

08.12.2025
0

„Hitem” odpadowej części Internetu są tej jesieni LED-owe znicze. W czasie Kongresu Ochrony Środowiska „Envicon” widzieliśmy też na przykład grający dozownik do mydła. Dziś zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest wszędobylski. Jak sobie z nim poradzić? Tym tematem zajęli się eksperci w czasie panelu poświęconego ZSEE.

Od zarastania do strategii 3-30-300 – zielone pomysły dla miast

Od zarastania do strategii 3-30-300 – zielone pomysły dla miast

05.09.2025
0

5 września na targach Zieleń to Życie w Warszawie odbyła się konferencja "Mocno Zielone Miasto" – spotkanie branżowe, które konkretami odpowiada na wyzwania współczesnych metropolii. Temat przewodni, „Sposoby na więcej roślin w mieście”, to nie slogan, lecz wezwanie do działania – pokazujące, że zieleń to strategiczne narzędzie planowania, a nie jedynie dekoracja.

Nowelizacja prawa taryfowego – dobry kierunek zmian?

Nowelizacja prawa taryfowego – dobry kierunek zmian?

12.03.2025
0

Konferencja "Nowelizacja prawa taryfowego - dobry kierunek zmian?" dotknęła kluczowych zmian w prawie taryfowym oraz ich wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw wod-kan. Przeważającym głosem była krytyczna ocena proponowanych rozwiązań, wskazująca na ich potencjalnie negatywne skutki dla sektora.

Branża odpadowa i wod.-kan. spotka się na Pomorzu

Branża odpadowa i wod.-kan. spotka się na Pomorzu

28.01.2025
0

A to za sprawą Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej, które zawita do Wejherowa. Forum to gwarancja rozmów przedstawicieli sektora, bez tuszowania problemów i wyolbrzymiania dokonań. To rzeczowa debata nad stanem gospodarki komunalnej w regionie. To także możliwość zwiedzenia Grupowej Oczyszczalni Ścieków "Dębogórze", należącej do PEWiK w Gdyni.

Rosnący potencjał biorecyklingu - dyskusja na Forum Recyklingu

Rosnący potencjał biorecyklingu - dyskusja na Forum Recyklingu

Nie ma recyklingu bez biorecyklingu. Prelegenci panelu pt. Rosnący potencjał biorecyklingu, który miał miejsce w ranach Forum Recyklingu 2024, zgodzili się co do jednego, że bardzo istotne przy planowaniu inwestycji w przetwarzaniu bioodpadów jest lokalne pozyskiwanie surowca oraz wykorzystanie wyprodukowanej energii. Omawiano ogólne wyzwania branży, ale również wskazano na ogromne szanse stojące przed wykorzystaniem bioodpadów.

Debata

Debata "Rozwiązania systemowe: GOZ i ROP"

Forum Recyklingu trwa w Poznaniu. Za nami panel dyskusyjny: "Rozwiązania systemowe: GOZ i ROP", który poprowadziła Katarzyna Błachowicz, wiceprezes Zarządu Klastra Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu. Dyskusja w dużej mierze poświęcona była problemowi dystansu jaki w gospodarce odpadami dzieli nas od krajów zachodniej Europy.

Edukacja i system kaucyjny pomogą w walce ze śmieceniem

Edukacja i system kaucyjny pomogą w walce ze śmieceniem

25.09.2024
0

Debata pt. „Wakacje ze śmieciami. Czy system kaucyjny oczyści środowisko?” odbyła się 24 września w Warszawie. Głos zabrali przedstawiciele świata nauki, branży gospodarki odpadami, polityki, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Podstawą do dyskusji był najnowszy raport Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-Unia, w którym zbadano, jak wyglądają wakacyjne lokalizacje po lecie pod względem zaśmiecenia.

ROP czy czeka nas rewolucja w odpadach? [debata]

ROP czy czeka nas rewolucja w odpadach? [debata]

24.09.2024
0

Rozszerzona odpowiedzialność producenta - czy mieszkańcy przestaną płacić za zanieczyszczających środowisko? Pod takim tytułem odbyła się wczorajsza debata z udziałem ekspertki Unii Metropolii Polskich, przedstawicieli PIGO, KIGO, Izby Branży Komunalnej oraz posłanki na Sejm RP.

Audyt w PGW Wody Polskie i krytyczna opinia wiceministra infrastruktury

Audyt w PGW Wody Polskie i krytyczna opinia wiceministra infrastruktury

08.02.2024
0

Krytycznie do procesu ustalania taryf za wodę i ścieki na poziomie Wód Polskich odniósł się wczoraj Wiceminister Infrastruktury Przemysław Koperski. Dodał też, że jego zdaniem kwestia ta powinna wrócić na poziom samorządów. O wszystkim jednak zdecydują wyniki trwającego obecnie audytu w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie.

ENVICON z postulatami wod-kan do samorządowców i polityków

ENVICON z postulatami wod-kan do samorządowców i polityków

08.11.2023
0

Już wkrótce, 12–13 grudnia 2023 r., stacjonarnie we Wrocławiu (Q Hotel Plus) oraz w formule online odbędzie się 27. Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. W ramach tego ważnego branżowego wydarzenia zorganizowanych zostanie kilka interesujących tematycznych sesji, w tym sesja poświęcona gospodarce wod-kan, podczas której wypracowane zostaną postulaty adresowane do nowych parlamentarzystów i przyszłych samorządowców.

Przyszłość gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Debata #wybieramsrodowisko

Przyszłość gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Debata #wybieramsrodowisko

Portalkomunalny.pl wraz z redakcją „Przeglądu Komunalnego” oraz organizacjami samorządowymi i branżowymi realizują projekt #wybieramśrodowisko. 14 września, w Warszawie odbyła się debata przedwyborcza, w ramach której przedstawiciele komitetów wyborczych odpowiedzieli na pytania, przygotowane przez reprezentantów organizacji branżowych i samorządowych. Transmisja tego wyjątkowego wydarzenia miała miejsce online na Portalu Komunalnym. Zachęcamy do obejrzenia zapisu tego wyjątkowego spotkania.

Przedsiębiorstwa wod-kan i odbiorcy zapłacą za trucicieli?! Branża protestuje

Przedsiębiorstwa wod-kan i odbiorcy zapłacą za trucicieli?! Branża protestuje

28.06.2023
0

W Parlamencie Europejskim trwają prace legislacyjne nad zasadami rozszerzonej odpowiedzialności firm wytwarzających produkty szkodliwe dla środowiska, które mają być ujęte w dyrektywie dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych. W parlamentarnej debacie ścierają się dwie opcje. Pierwsza z nich – zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej - jest za pełną odpowiedzialnością finansową producentów. Opcja przeciwna domaga się jej złagodzenia i przerzucenia części kosztów na branżę wod-kan oraz obywateli.

Złe prawo taryfowe i dramatyczna sytuacja w branży. Konferencja prawna IGWP

Złe prawo taryfowe i dramatyczna sytuacja w branży. Konferencja prawna IGWP

14.06.2023
0

W dniach: 12 i 13 czerwca 2023 r., odbyła się Konferencja prawna pt.: „Wpływ postępowania taryfowego na funkcjonowanie przedsiębiorstw wod.-kan. w dobie kryzysu”, zorganizowana przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Podczas tego wydarzenia podejmowano m.in. ważkie kwestie dotyczące trudnej sytuacji z zakresu utrzymania infrastruktury krytycznej w kontekście obowiązujących regulacji prawnych.

Kurtyka: Realizujemy cele elektromobilności

Kurtyka: Realizujemy cele elektromobilności

19.10.2021
0

Polska wprowadziła kwestię elektromobilności do agendy COP już w 2018 r. Cieszy mnie fakt, że późniejsze konferencje kontynuują ten temat. Jest to szczególnie widoczne w agendzie COP26 w Glasgow – powiedział szef resortu klimatu Michał Kurtyka podczas debaty organizowanej przez redakcję Rzeczpospolitej, w której wzięli udział przedstawiciele rynku pojazdów zeroemisyjnych z Polski i Wielkiej Brytanii.

css.php
Copyright © 2026