Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Zieleń i projektowanie miast tematem 11. Światowego Forum Miejskiego

Zieleń i projektowanie miast tematem 11. Światowego Forum Miejskiego
R.G.
22.06.2022, o godz. 13:47
czas czytania: około 2 minut
0

Zasadą Światowego Forum Miejskiego jest otwarty udział obywateli. W tym roku tematyka dyskusji dotyczyć będzie przyszłości miast z uwzględnieniem ich zazieleniania i projektowania infrastruktury. Do tej pory zarejestrowało się kilkanaście tysięcy uczestników tego wydarzenia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Trwają ostatnie przygotowania do 11. edycji Światowego Forum Miejskiego (ang.: World Urban Forum – WUF),  pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), które w tym roku odbędzie w dniach 26-30 czerwca, w Katowicach.

Zazielenianie i planowanie miast

Celem WUF jest wymiana i doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. Forum to też okazja do wymiany dobrych praktyk i dzielenia się doświadczeniami.

W tym roku przewidziano kilka głównych zakresów  tematycznych debaty, która obejmować będzie m.in. problematykę związaną z zazielenianiem miast i planowaniem  ich infrastruktury.

Kilkanaście tysięcy uczestników

Efektem dyskusji będą rekomendacje dla polityk miejskich i rozwoju regionalnego adresowane do rządów, regionów oraz  miast. Tegoroczne Forum będzie miało hybrydową formułę osobistych spotkań i debaty online.

Wydarzenie wspomagać będzie ponad 90 stoisk promujących dyskusję o sytuacji w miastach.

Zasadą forum jest możliwość udziału obywateli. Dodajmy, że do wtorku 21 czerwca br., organizatorzy wydarzenia zarejestrowali kilkanaście tysięcy uczestników.

Forum lepszej przyszłości?

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum – WUF), to organizowana co dwa lata, pod egidą ONZ najważniejsza i największa konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich na świecie. Dewizą 11. edycji WUF jest  hasło: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”

Głównym organizatorem WUF jest UN-Habitat – Agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Natomiast stronę polską reprezentuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023