Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

ENVICON z postulatami wod-kan do samorządowców i polityków

ENVICON z postulatami wod-kan do samorządowców i polityków
R.G.
08.11.2023, o godz. 12:30
czas czytania: około 2 minut
0

Już wkrótce, 12–13 grudnia 2023 r., stacjonarnie we Wrocławiu (Q Hotel Plus) oraz w formule online odbędzie się 27. Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. W ramach tego ważnego branżowego wydarzenia zorganizowanych zostanie kilka interesujących tematycznych sesji, w tym sesja poświęcona gospodarce wod-kan, podczas której wypracowane zostaną postulaty adresowane do nowych parlamentarzystów i przyszłych samorządowców.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Szczególnie gorąco polecamy sesję 5 tegorocznego Kongresu ENVICON pt.: „Gospodarka wodno-ściekowa”, która odbędzie się w drugim dniu ENVICONU, czyli 13 grudnia 2023 r. (początek o godz. 10:00). W ramach tej sesji wystąpienie wprowadzające pt.: „Analiza i ocena sytuacji oraz stanu przedsiębiorstw branży wodociągowo-kanalizacyjnej w skali kraju i w regionach” wygłosi prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Paweł Sikorski.

Taryfy i rola regulatora

Natomiast o godz. 10:30 rozpocznie się panel dyskusyjny pt.: „Taryfy i rola regulatora, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym”. Główne zagadnienia, którymi zajmą się uczestnicy panelu, to:

 1. Taryfikator centralny czy stawki w rękach gmin? A może coś pośredniego?;
 2. Ocena i analiza obecnego stanu prawnego oraz perspektyw zmian w prawie taryfowym;
 3. Prawo taryfowe a inflacyjna drożyzna (prąd, gaz), wpływ czynników finansowych na funkcjonowanie przedsiębiorstw;
 4. Katalog akceptowalnych przez regulatora nakładów finansowych (zastrzeżenia Najwyżej Izby Kontroli w stosunku do świadczonych usług poza zakresem powołania spółki);
 5. Produkcja i odzysk energii w oczyszczalniach ścieków, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia osadów, nowelizacja dyrektywy ściekowej;
 6. Samodzielność energetyczna przedsiębiorstw branży wodociągowo-kanalizacyjnej (funkcjonowanie, efektywność, klastry, rola OZE);
 7. Kontrole WIOŚ – katalog zastrzeżeń (m.in. osady, ujęcia wody).

Postępowanie w sytuacjach nadzwyczajnych

O godz. 12:00 rozpocznie się drugi tematyczny panel dyskusyjny pt.: „Postępowanie w sytuacjach nadzwyczajnych, utrzymanie infrastruktury krytycznej i cyberbezpieczeństwo sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, bezpieczeństwo wody”. Uczestnicy panelu dyskusyjnego poruszą następujące tematy:

 1. Rola sztabów kryzysowych i krajowy system reagowania na sytuacje nadzwyczajne;
 2. Sytuacje kryzysowe i przedsiębiorstwa branży wod-kan pod lupą NIK;
 3. Zachodniopomorskie doświadczenia w warunkach blackoutu;
 4. Cyberbezpieczeństwo w branży wod-kan w warunkach zagrożenia konfliktami zbrojnymi i wojną hybrydową;
 5. Dyrektywa w zakresie bezpieczeństwa wody, zagrożenie bakteryjne, mikrozanieczyszczenia.

Postulaty dla posłów, senatorów i samorządowców

W obydwu powyższych przypadkach panelistami będą branżowcy – przedstawiciele stowarzyszeń i przedsiębiorstw branży wod-kan, reprezentanci administracji państwowej i samorządowej oraz instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie zadań w wyżej opisanych zakresach. Zasadniczym i podstawowym celem obydwu debat będzie wypracowanie postulatów, które zostaną skierowane do nowo wybranych posłów i senatorów RP oraz przyszłych samorządowców następnej kadencji z intencją podjęcia działań mających poprawić i uzdrowić sytuację i warunki działania branży wod-kan.

Zapisy i informacja 

Więcej informacji o bogatym merytorycznie programie i możliwościach udziału w 27. Kongresie Ochrony Środowiska ENVICON znaleźć można pod internetowym adresem: envicon.abrys.pl.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024