W sobotę, 23 maja, poznański magistrat zaprasza wszystkich właścicieli i miłośników psów na “Kejtrową majówkę”. Będzie to pierwsza z cyklu imprez promujących Program Miejski “Kejter też poznaniak”!

Dla uczestników pikniku w parku Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich, od godz. 10 do 18, Urząd Miasta Poznania przygotował wiele atrakcji. Partnerami akcji i współorganizatorami Kejtrowej Majówki są: Fundacja Mały Piesek Zuzi, Akademia Psa Pracującego, Stowarzyszenie Czysty Świat.

Program Miejski "Kejter też poznaniak" promuje akcję bezpłatnego czipowania wszystkich poznańskich psów. W ten sposób po raz pierwszy ma zostać w Poznaniu jednolitą bazę danych, pozwalającą określić, ile jest psów w mieście. Celem kampanii jest również zwiększenie świadomości mieszkańców Poznania i przekonanie ich o konieczności sprzątania po swoich pupilach (jednym z punktów sobotniej imprezy jest pokaz sprzątania rękoma Władz Miasta Poznania pod hasłem „Weź kupę w swoje ręce”). Jednocześnie edukacyjny charakter kampanii, skierowanej także do najmłodszych, ma zachęcić poznaniaków do wypracowania nowych standardów.

W programie majówki znajdą się m.in.:

– bezpłatne czipowanie wszystkich chętnych czworonogów z Poznania. 
Zabieg ten polega na bezbolesnym wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora (mikroczipa). Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona całkowicie bezpłatna. Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy, 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika. Urządzenia te zawierać będą takie dane, jak: rasa i maść psa, imię i wiek oraz dane personalne jego właściciela. Do wykonania zabiegu potrzebne są: dowód tożsamości właściciela (ze zdjęciem) oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

– porady weterynaryjne i hodowlane
Lekarze weterynarii ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu oraz hodowcy ze Związku Kynologicznego będą udzielać rad i wskazówek, jak najlepiej opiekować się swoim pupilem.

– pokazy tresury i umiejętności psów pracujących
Pokazy psów policyjnych i strażackich, psów asystujących oraz wykorzystywanych w dogoterapii, a także pokaz psów startujących na zawodach Agility – profesjonalny tor przeszkód oraz na zawodach Obiedience – pokaz posłuszeństwa.

Pełny program sobotniej imprezy można pobrać tutaj.


 

 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj