Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach zakupiło nowe urządzenie do czyszczenia nawierzchni. W zeszłym tygodniu odbyło się wielkie mycie kieleckiego Placu Artystów.

Nawierzchnia placu została umyta i wyczyszczona z plam oraz z pozostałości gum do żucia. Nowy sprzęt będzie służyć do mycia nawierzchni kamiennych, kostki brukowej, schodów, elewacji i dachów budynków a także postumentów i pomników oraz usuwania graffiti.

Urządzenie zbudowane na mocnej ramie rurowej, wyposażone w silnik spalinowy gwarantuje swobodę działania wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Umieszczone na samochodzie wraz ze zbiornikiem na wodę daje mobilny i bardzo wydajny zestaw do mycia, użyteczny również w miejscach gdzie nie można podłączyć się do instalacji wodociągowej. Dzięki odpowiednim środkom chemicznym oraz wysokiemu ciśnieniu roboczemu wody a także zestawowi specjalnych końcówek myjących, za pomocą urządzenia można czyścić uciążliwe zabrudzenia np. z plam po wyciekach oleju, z pozostałości gum do żucia, graffiti z różnych powierzchni takich jak granit, piaskowiec, itp.

źródło: zielen.kielce.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj