Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Kolejne miasto rozdaje kwiaty mieszkańcom. Warszawa stawia na recykling bratków

Kolejne miasto rozdaje kwiaty mieszkańcom. Warszawa stawia na recykling bratków
14.06.2021, o godz. 11:37
czas czytania: około 2 minut
0

Do grona miast, które nie marnują wiosennych sadzonek dołączyła Warszawa. Niedawno, podczas sezonowej wymiany nasadzeń kwiatów na letnie gatunki, sadzonki bratków rozdawano mieszkańcom Gdańska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Wiosenne rośliny wymieniane są na ukwiecenia letnie, jednak część z nich jest jeszcze w dobrej kondycji i może przez jakiś czas ozdobić balkony czy ogródki. Dzięki akcji #przygarnijbratka mieszkańcy stolicy mogli odebrać sadzonki bratków.

W wielu miejscach Warszawy można podziwiać kwietniki z roślin sezonowych, jednorocznych, które zakładane są raz, dwa lub trzy razy w roku. Niektóre z nich, np. bratki i stokrotki to rośliny dwuletnie – które kwitną w drugim sezonie wegetacyjnym, a następnie zamierają.

Corocznie, na przełomie maja i czerwca, rośliny kwitnące wiosną wymieniane są na gatunki letnie. Zwyczajowo podczas wymiany roślin niektórzy fani ogrodnictwa wybierali z kontenerów wiosenne kwiaty, które jeszcze były w dobrej kondycji. Pozostałe rośliny przeznaczane były na kompost.

– W tym roku zgodnie z sugestiami mieszkańców organizujemy pilotażową akcję „recyklingu” bratków. W przyszłych latach zaprosimy was na podobną akcję w wielu miejscach Warszawy – informuje Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy.

Bratki można było odbierać w poniedziałek, 14 czerwca, od godziny 8.00 do wyczerpania zapasów. Roślinki rozłożono na plandekach przy alei głównej Pola Mokotowskiego, w okolicach małych stawów.

Sezonowa wymiana ukwieceń, zwłaszcza w parkach o charakterze historycznym, a także na skwerach czy w miejskich donicach kwietnych, jest praktykowana w miastach na całym świecie. Dzięki temu kwietniki cieszą oko mieszkańców od wiosny do jesieni. „Pamiętajmy, że w przestrzeni miejskiej zakładane są także rabaty bylinowe, czyli wieloletnie, które zachowują swoje walory estetyczne przez cały rok” – tłumaczą na FB przedstawiciele stołecznego stołeczny zarząd zieleni.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023