W siedzibie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisano umowę na realizację kontraktu pod nazwą „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Szewieńskiej i ulicy Świętokrzyskiej”.

– Wchodzi on w zakres szerszego projektu określanego jako „Uporządkowanie gospodarki wodno ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 – przypomniał prezydent miasta Jarosław Wilczyński.

Umowę opiewającą na kwotę 3 milionów 635 tysięcy złotych podpisali prezes MWiK Zdzisław Foremniak i właściciel radomskiej firmy „JADEX”, która wygrała rozstrzygnięty 18 sierpnia przetarg na wykonanie kanalizacji w nie tylko w rejonie ulic Szewieńskiej i Świętokrzyskiej, ale i Małej, Cichej, Prostej, Sadowej, Józefówka, i Podgórze na obszarze osiedla Częstocice.

– W ramach podpisanego kontraktu w terminie do 13 lutego 2012 roku wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna o długości prawie sześciu kilometrów oraz dziewięć przepompowni ścieków: siedem przydomowych i dwie sieciowe – wyjaśnił prezes MWiK Zdzisław Foremniak. Przypomniał także, iż projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie ostrowieckiej aglomeracji jest podzielony na dziesięć kontraktów dotyczących kanalizacji sanitarnej w dzielnicach Gutwin i Częstocice oraz w rejonie ulicy Bałtowskiej, a także przebudowy oczyszczalni ścieków i budowy pierwszego etapu dwukilometrowej magistrali wodociągowej od ujęcia w Kątach Denkowskich do ulicy Samsonowicza.

Całkowity koszt projektu wyniesie prawie 72 miliony złotych. Kontrakt dotyczący rozbudowy sieci kanalizacji w rejonie ulicy Szewieńskiej i ulicy Świętokrzyskiej jest już drugim wkraczającym w fazę realizacji. Umowa na pierwszy kontrakt dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Siennieńskiej została podpisana już w kwietniu. Zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na połowę 2013 roku.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj