W Sochaczewie wkrótce ruszy budowa kolektora ściekowego łączącego dzielnicę Chodaków z miejską oczyszczalnią ścieków. Zakład Wodociągów i Kanalizacji ułoży ponad 6 km rur, które będą zbierać nieczystości płynne od kilku tysięcy mieszkańców tej dzielnicy.

Kilka dni temu prezes ZWiK Marek Pokora podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę o emisji obligacji, z których dochód przeznaczony zostanie na budowę kanalizacji. Burmistrz Bogumił Czubacki potwierdził te ustalenia podpisując z BGK – w imieniu miasta – umowę poręczenia.

Jeszcze w tym roku ruszy budowa sieci sanitarnej w dzielnicy Chodaków i północnej części Wypaleniska. Projekt obejmuje wykonanie kanalizacji na odcinku od oczyszczalni ścieków poprzez ulice Chopina, Kolejową, Wyszogrodzką, Wiskozową, Chodakowską, Młynarską, Grunwaldzką aż do ulicy Parkowej. Powstanie 6.228 m sieci oraz 7 pompowni ścieków.

Koszt budowy kolektora to 12 milionów złotych. W ciągu kilku lat, za 180 mln złotych, dostęp do sieci mają uzyskać mieszkańcy Chodakowa, Wypaleniska, Rozlazłowa i Karwowa. Powstanie prawie 86 km nowej sieci, wyremontowane zostanie 3,5 km już istniejącej.

źródło: sochaczew.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj