Blisko 10,2 mln zł będzie kosztowało przygotowanie w Kolnie terenów inwestycyjnych dla firm. Władze miasta i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały w poniedziałek w Warszawie umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków UE.

Projekt „Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie” będzie dofinansowany z programu „Rozwój Polski Wschodniej” kwotą ponad 8,7 mln zł.

W ramach projektu w Kolnie, dla inwestorów zostanie przygotowanych 10 hektarów gruntów, do których będzie doprowadzona infrastruktura techniczna: prąd, drogi, kanalizacja, sieć telekomunikacyjna, wodociągi.

Zgodnie z zasadami projektu na tym terenie będą mogły się ulokować firmy, które zainwestują w innowacyjne technologie. Miasto ma podpisany list intencyjny z jedną z firm, trwają rozmowy z kilkoma innymi. Nawiązało też kontakty z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz firmami consultingowymi, które pomagają w nawiązywaniu kontaktów handlowych z potencjalnymi inwestorami.

Kolno jest drugim po Zambrowie miastem w województwie, które zawarło umowę z programu „Rozwój Polski Wschodniej” na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Podlaskie ma z tego programu do dyspozycji 386,8 mln euro.

źródło: kolno.home.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj