– Nie ma konfliktu interesów pomiędzy moją funkcją publiczną a działalnością służbową żony – przekonuje wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski nawiązując do dzisiejszej publikacji “Rzeczpospolitej”. Gazeta napisała, że jego żona figuruje jako członek rady nadzorczej spółki PL Energia, która w tym ministerstwie stara się o koncesję na poszukiwania złóż gazu.

Jak ustaliła „Rz”, według Krajowego Rejestru Sądowego od 7 stycznia 2009 r. członkiem rady nadzorczej spółki PL Energia SA jest Renata Listowska-Gawłowska. To żona wiceministra Gawłowskiego.

– Potencjalny konflikt interesów pomiędzy pełnieniem przeze mnie funkcji publicznej a działalnością służbową mojej żony nie istnieje. Moja żona od 8 grudnia 2008 r. do 16 stycznia 2009 r. zasiadała w Radzie Nadzorczej Spółki PL Energia SA, która wnioskowała o koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie (nie wydobycie) złóż ropy i gazu do Ministerstwa Środowiska. W momencie przyjmowania propozycji dołączenia do rady nadzorczej nie była poinformowana o tym fakcie. Na pierwszym posiedzeniu rady nadzorczej, 12 stycznia 2009 r., żona dowiedziała się, że spółka wnioskuje o koncesję w Ministerstwie Środowiska. 16 stycznia 2009, tj. po czterech dniach od pierwszego posiedzenia rady, żona złożyła rezygnację zasiadania w niej. W ten sposób przecięliśmy podejrzenia o potencjalny konflikt interesów – mówi Gawłowski. 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj