Obwodnica Augustowa ominie chronioną Dolinę Rospudy. Dziś poinformują o tym w Augustowie wicepremier Schetyna i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk – czytamy w “Gazecie Wyborczej”.

– Droga ma przebiegać przez miejscowość Raczki, co ocali bagna Rospudy – mówi "Gazecie" minister środowiska Maciej Nowicki.

Harmonogram budowy obwodnicy ma przedstawić dziś w Augustowie minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Na czele rządowej grupy, która wybiera się do Augustowa, stać będzie wicepremier Grzegorz Schetyna. Przyjadą również minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i dyrektor generalny ochrony środowiska Michał Kiełsznia. Według informacji "Gazety Wyborczej" ogłoszą, że prace nad obwodnicą zakończą się w 2013 r.

Obwodnica nie naruszy unikalnych bagien Rospudy, ale zostanie poprowadzona w pobliżu miejscowości Raczki – za takim rozwiązaniem opowiada się minister środowiska prof. Maciej Nowicki. W tym wariancie droga przebiega polami i nie przecina unijnego obszaru chronionego Natura 2000.

źródło: gazeta.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj