Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Koniec tolerancji dla nielegalnego pozbywania się ścieków

Koniec tolerancji dla nielegalnego pozbywania się ścieków
szp
12.02.2021, o godz. 10:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Nie będziemy dłużej tego tolerować – zapowiada burmistrz Środy Śląskiej. Tamtejsza straż miejska będzie prowadziła kontrole nieruchomości, w których lokale nie są podpięte do sieci kanalizacji sanitarnej. Nieuczciwych mieszkańców czekają mandaty lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Kontrole straż miejskiej to efekt incydentów nielegalnego wywozu ścieków z nieruchomości, które nie posiadają połączenia do sieci kanalizacji sanitarnej zarządzanej przez spółkę Średzka Woda.

– Po uzyskaniu informacji od spółki Średzka Woda o budynkach, które nie są podpięte do sieci kanalizacji i w wykazie widnieją jako te posiadające zbiorniki bezodpływowe na nieczystości, straż miejska będzie dokonywać kontroli takich obiektów w celu sprawdzenia posiadania dowodów na systematyczny wywóz ścieków, tj. faktur poświadczających wywóz nieczystości płynnych – zapowiada Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Straż miejska posiada uprawnienia do nakładania mandatów karnych bądź kierowania wniosków o ukaranie do sądu w razie stwierdzenia nieprawidłowości ­na podstawie art. 10 Ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

Administracyjnie sprawę kontroli będzie organizował Wydział Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, który w zależności od wyników kontroli będzie prowadził dalsze postępowania. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w kwestii wywozu nieczystości strażnicy miejscy będą nakładać mandaty lub kierować wniosek o ukaranie do sądu.

– Nie będziemy dłużej tolerować takich incydentów, jakie zgłaszają nam już jakiś czas mieszkańcy. Ochrona środowiska jest ważna w każdej gminie – podsumowuje burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Źródło: srodaslaska.pl

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024