Środa Śląska. Pierwsze w Polsce osiedle wodorowe
Środa Śląska będzie mogła pochwalić się wyjątkowym osiedlem. Około 1,8 tysiąca mieszkań, które na nim powstaną, będą zasilane i ogrzewanie przy pomocy wodoru. list intencyjny o współpracy w zakresie wykorzystania technologii wodorowej do zasilania osiedla podpisały Polskie Domy Drewniane S.A. i SES Hydrogen, należąca do Grupy Sescom. Projekt będzie pierwszym tego typu osiedlem w Polsce.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4982957162606242101)

