Do 23 stycznia można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie projektu architektoniczno-urbanistycznego lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania projektowego zagospodarowania lewobrzeżnych bulwarów Wisły na odcinku Powiśle – Mariensztat – Podzamcze jako przestrzeni publicznej. Lewe nabrzeże Wisły – od wysokości ul. Tamka do wysokości ul. Boleść – ma stać się ciekawą strefą kontaktu mieszkańców Warszawy i przyjezdnych z rzeką Wisłą.

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę: walory rozwiązania architektoniczno-przestrzennego, walory użytkowe, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników oraz wykonalność koncepcji. Dodatkowe punkty można zdobyć dzięki umiejętnemu powiązaniu bulwaru z przestrzeniami publicznymi miasta.

Główną nagrodą w konkursie jest zaproszenie uczestnika konkursu – autora najlepszej pracy – do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 200.000 zł.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Mienia m.st. Warszawy. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialne jest Towarzystwo Urbanistów Polskich.

źródło: um.warszawa.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj