Wraz z początkiem nowego roku szkolnego redakcja portalu ZielonaLekcja.pl ogłasza aż cztery nowe konkursy. Swoich sił mogą spróbować zarówno małe dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.

Pomysłowe dzieci już po raz drugi mogą wykazać się swoimi zdolnościami w konkursie „Wszystkie dzieci segregują śmieci”. Zadaniem maluchów z klas I-III szkoły podstawowej jest stworzenie krótkiego hasła, zachęcającego do segregowania odpadów. Do wygrania bogato ilustrowane książki o tematyce przyrodniczej.

Starsze dzieci oraz miłośników ekologii w każdym wieku organizator zaprasza do opisania najciekawszej –  zdaniem uczestnika konkursu – ścieżki ekologicznej. Nagrodami w konkursie „Mój spacer ekologiczny” są m.in. laptop i aparaty fotograficzne.

Pełnoletnich pasjonatów edukacji ekologicznej – nie tylko nauczycieli – redakcja portalu ZielonaLekcja.pl zachęca do udziału w drugiej edycji „Ekoscenariusza” i stworzenia swojego scenariusza zajęć lekcyjnych poświęconych edukacji ekologicznej. Najlepsi scenopisarze otrzymają tablice edukacyjno-informacyjne. Uwaga! Zwycięzca otrzyma przenośny zestaw i sam wybierze tematykę!

Z kolei pracowników ośrodków edukacji ekologicznej przy parkach krajobrazowych i narodowych oraz wszystkie pełnoletnie osoby, które dysponują ciekawymi przyrodniczo i ogólnodostępnymi dla społeczeństwa obszarami organizatorzy gorąco zapraszają do udziału w konkursie „Stwórz ścieżkę edukacyjną”. Najlepszy projekt ścieżki edukacyjnej zostanie zrealizowany i wyposażony w infrastrukturę.

Na prace we wszystkich konkursach redakcja czeka do 1 czerwca 2010 roku.

Regulaminy oraz wszelkie szczegóły zawarte są na www.zielonalekcja.pl w zakładce Nasze Konkursy

źródło: zielonalekcja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj