Podczas spotkania podkreślono jak ważne jest współdziałanie przy budowie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Wzajemne wsparcie dotyczy działań formalno-prawnych, związanych z uzyskaniem zgód i pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji środowiskowych. Równie ważne są kwestie komunikacji społecznej. Nikt ze zgromadzonych bowiem nie miał wątpliwości, że tego rodzaju inwestycje są konieczne i przyniosą korzyści Polakom. Należy jednak pokonać bariery związane z niechęcią ludzi, opartą na fałszywych przekonaniach podsycanych przez organizacje, które tylko z nazwy są ekologiczne.
Razem możemy więcej
Osiągniecie sukcesu wspomoże wspólne działanie, bo przecież instalacje nie stanowią dla siebie konkurencji. Dlatego wymiana doświadczeń umożliwi opracowanie schematów działań, bycie przygotowanym na różne sytuacje, posiadanie stosownej wiedzy (nie tylko) z zakresu prawa. Cel ideowy wszyscy mamy taki sam – odpowiednie wykorzystanie odpadów przy jednoczesnej pomocy środowisku naturalnemu.
Spotkanie, które prowadził Robert Rosa, wiceprezes zarządu Abrysu, obfitowało w liczne dyskusje, również z udziałem gości on-line. Wszyscy są świadomi, jak ważną rolę może odegrać FITE w powodzeniu inwestycji. I jak trudno przekonać ludzi do tego, że budowa instalacji, nawet blisko ich domów, nie przyniesienie negatywnych skutków.
Nagranie FITE już wkrótce
Powołano stałą Radę FITE. Zaproszenie do niej przyjęli Michał Dąbrowski (PIGO), Andrzej Porawski (ZMP), Jacek Szymczak (IGCP), Marek Mrówczyński (Instalmedia). W skład wejdą również Tomasz Uciński (KIGO) oraz Robert Rosa. Rada już wkrótce rozpocznie prace, jednocześnie zachęcamy wszystkich do współdziałania. Przysyłajcie na adres [email protected] własne doświadczenia, opinie, interpretacje, problemy i sposoby ich rozwiązania.
O terminie kolejnego spotkania będziemy informować. Tymczasem już wkrótce udostępnimy nagranie konferencji – na stronie https://foruminwestorow.abrys.pl/
Komentarze (0)