Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Kopenhaga nagrodzi ekologicznych turystów. Sztuka z odpadów, darmowe posiłki i wycieczki

Kopenhaga nagrodzi ekologicznych turystów. Sztuka z odpadów, darmowe posiłki i wycieczki
MŁ/PAP
10.07.2024, o godz. 9:30
czas czytania: około 1 minuty
0

Turyści odwiedzający Kopenhagę, którzy będą zbierać śmieci lub podróżować transportem publicznym, mogą zostać nagrodzeni bezpłatnym posiłkiem lub wycieczką z przewodnikiem – podał stołeczny urząd ds. turystki Wonderful Copenhagen. Program wspierający proekologiczne postawy będzie trwał od 15 lipca do 11 sierpnia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W oświadczeniu wydanym przez kopenhaskich urzędników czytamy, że program CopenPay obejmuje “przekształcenie działań proekologicznych w walutę umożliwiającą przeżycie doświadczeń kulturalnych”.

Nie tylko dzieła sztuki z odpadów

Odwiedzający miasto, którzy zabiorą odpady z tworzyw sztucznych i przyniosą je do Państwowego Muzeum Sztuki, będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których zamienią śmieci w dzieła sztuki. Osoby, które przyjadą rowerem, autobusem lub pociągiem do elektrowni cieplnej CopenHill, będą mogły bezpłatnie zjeżdżać na nartach po sztucznym stoku, który mieści się na dachu budynku.Nagrody dla ekologicznych turystów mogą zostać przyznane, jeśli pokażą oni, na przykład, wykorzystany bilet komunikacji miejskiej. System opiera się głównie na zaufaniu.”CopenPay nagradza takie działania, jak jazda na rowerze, udział w sprzątaniu lub wolontariat (…), oferując w nagrodę bezpłatne wycieczki po muzeach z przewodnikiem, wypożyczenie kajaków, a nawet darmowe wegetariańskie posiłki przyrządzane z lokalnych upraw” – zachęca w oświadczeniu Wonderful Copenhagen.

Program CopenPay

Jak zaznaczył Mikkel Aaroe Hansen, dyrektor generalny urzędu ds. turystyki, “dzięki CopenPay dajemy ludziom możliwość lepszego doświadczenia tego, co oferuje Kopenhaga, jednocześnie zmniejszając obciążenie naszej planety”.

W internecie dostępna jest mapa ponad 20 obiektów objętych programem CopenPay. Organizatorzy podkreślają, że jeśli projekt okaże się sukcesem, wówczas może być on realizowany przez cały rok.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024