1,2 mln zł – tyle kosztowała jarocińskie PWiK budowa kanalizacji w czterech miejscowościach gminy Jarocin. To zaledwie 13% wartości całej inwestycji. Jak to możliwe? Wszystko dzięki umorzonej pożyczce i pozyskanej dotacji.

Budowa kanalizacji w czterech miejscowościach gminy Jarocin: Annopol, Bachorzew, Tarce i Potarzyca kosztowała blisko 9,6 mln zł. Na inwestycję jarocińskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji udało się pozyskać preferencyjną pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jeszcze w ubiegłym roku, dzięki zabiegom PWiK, pożyczka została umorzona – kwota umorzenia wyniosła wówczas 44% wysokości pożyczki, czyli 4,2 mln zł.

Drugi raz szczęście uśmiechnęło się do inwestora już w bieżącym roku – PWiK złożył wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjny Rozwoju Regionalnego 2004-2006. Wniosek został rozpatrzony pomyślnie, dzięki czemu inwestycja zostanie wsparta dotacją w wysokości ponad 4,1 mln zł. 

– Jeśli wartość inwestycji wyniosła 9,6 mln zł, z czego 4,2 mln zł zwróciło się dzięki umorzonej pożyczce, a kolejne 4,1 mln zł pokryje uzyskana dotacja, to oznacza, że na tę inwestycję mamy prawie 90% darmowych środków. Budowa kanalizacji w tych czterech miejscowościach kosztuje zatem PWiK zaledwie 1,2 mln zł, które Przedsiębiorstwo pokryło ze środków własnych – mówi prezes PWiK w Jarocinie, Jerzy Wolski.

źródło: jarocin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj