Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zastępcy Prezydenta Koszalina Andrzeja Jakubowskiego w najbliższą niedzielę tj. 26 lipca o godzinie 12.00 na przystani w Jamnie odbędzie się otwarcie przeprawy promowej, którą będzie obsługiwał wybudowany w stoczni w Płocku – statek “Koszałek”.

Statek przyjedzie drogą lądową do Koszalina ze stoczni w Płocku z czwartku na piątek. Uroczyste otwarcie przeprawy, która będzie z pewnością turystyczną atrakcją sezonu, rozpocznie się o godzinie 11.00 festynem (występy zespołów, poczęstunek, rękodzieło artystyczne i inne atrakcje) na nabrzeżu. Festyn  przygotowany został  przez miasto Koszalin (przy współpracy firm komunalnych i instytucji kultury)  przy  współpracy i pomocy  Jamneńskiego Stowarzyszenia  Społeczno-Kulturalnego  oraz  Gminy Mielno.  O godzinie 12.00 zgodnie z morską
tradycją  rozpocznie się ceremonia chrztu statku, który o godzinie  13.00 odbije od brzegu w pierwszy rejs. W Unieściu "Koszałek" zostanie przyjęty owacyjnie  przez  Gminę Mielno. O godzinie 16.00 w kościele w Jamnie odbędzie się przepiękny koncert "Wypłyń na głębię". Koncert został zorganizowany przez Jamneńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne z okazji otwarcia przeprawy. W programie m.in. występ chóru kameralnego Uniwersytetu in. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wstęp wolny.

Przeprawa przez Jamno jest kolejnym przedsięwzięciem samorządu miasta Koszalina (po uruchomieniu szynobusu do Mielna), które ma poprawić komunikację z Mielnem i pasem nadmorskim. Przeprawa jest również
urzeczywistnieniem długoletnich planów turystycznego  rozwoju Koszalina wzdłuż tzw. osi bałtyckiej i skierowania rozwoju miasta w kierunku Morza Bałtyckiego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj