Zaplanowany na maj jubileusz 25 lat istnienia Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast będzie jednocześnie 50. zjazdem tego stowarzyszenia. W tym roku obchody połączone z uroczystą galą odbędą się w Serocku w dniach 17-20 maja br. Podczas obchodów zaprezentowane będą krótkie filmy przedstawiające ciekawostki z historii stowarzyszenia oraz wywiady z osobami związanymi z KFDZOM.
Z tej okazji wydawnictwo Abrys przygotowuje także album pt.: „25 lat Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast”, w którym zaprezentowane będą m.in. sylwetki zawodowe członków zwyczajnych Forum i najbardziej wpływowych osób w branży. Publikacja będzie wydana w limitowanej edycji 600 egzemplarzy, a otrzymają ją członkowie Forum i uczestnicy zjazdu. Dla wszystkich zainteresowanych, sylwetki zawodowe osób kluczowych dla branży – z perspektywy KFDZOM – zamieszczone będą również na stronie internetowej Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.
Forum debat profesjonalistów
Członkami Forum są menadżerowie najwyższego szczebla, prezesi i dyrektorzy regionalni firm komunalnych z całej Polski, a także menadżerowie firm oferujących sprzęt, produkty lub usługi dla branży, m.in. oprogramowanie, konsulting prawny, inwestycyjny, systemy pojemników czy specjalistyczne pojazdy komunalne. Należą do niej także współpracownicy zagraniczni, emerytowani pracownicy firmy komunalnych lub osoby prywatne, które chcą być na bieżąco z informacjami z branży.
Jak podkreśla prezes stowarzyszenia Wojciech Janka, Forum jest otwarte na wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje, doskonalić warsztat menadżera i integrować się ze środowiskiem. – Dla ambitnych i tych, którzy już są lub chcą być najlepsi – mówi Janka.
Podnoszenie standardów w gospodarce komunalnej
Dwa razy w roku stowarzyszenie organizuje zjazdy, na których gospodarze zakładów komunalnych z całej Polski wymieniają się wiedzą i doświadczeniami. Podczas spotkań, oprócz referatów, prezentacji i wykładów dotyczących ściśle gospodarki komunalnej, a także jej aspektów prawnych i finansowych, pojawiają się wystąpienia dotyczące umiejętności miękkich: sztuki wystąpień publicznych, umiejętności radzenia sobie ze stresem czy kreatywności w pracy. Dodatkowo, poza zjazdami, organizowane są szkolenia, będące odpowiedzią na bieżące problemy firm odpadowych. Tematy, które są poruszane mogą wydawać się banalne, ale istotne w gospodarowaniu, np.: jak zabezpieczyć się przed kradzieżą paliwa.
Forum jest otwarte na zagranicę, a jego członkowie uczestniczą w wyjazdach specjalistycznych, gdzie poznają kulisy pracy innowacyjnych obiektów technologicznych w Europie i Azji. Do tej pory wyjazdów studyjnych było ponad 70. W ramach wymiany doświadczeń, a także współpracy gospodarczej, Krajowe Forum działa z organizacjami europejskimi: Green Business Norway, Sdružení Komunálních Služeb z Czech oraz Településszolgáltató Egyesület z Węgier.
Prestiż w środowisku
Członkostwo w Forum to nie tylko dostęp do aktualnej wiedzy o metodach i technologiach, ale też możliwość regularnych kontaktów branżowych. To z kolei przekłada się na jakość pracy i jest źródłem nowych pomysłów na podnoszenie standardów w gospodarce odpadami. Finalnie niesie to wiec korzyść dla mieszkańca. Stowarzyszenie motywuje też do ciągłej pracy i przyznaje własne nagrody oraz wyróżnienia. Są to m.in. Dyplomy Heraklesa i tytuły Dyrektora Roku przyznawane wraz z redakcją „Przeglądu Komunalnego”.
Komentarze (0)