Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SEG 2022 [23.11- 01.12]
KONTROLE 5.12.22 [24.11-05.12.22]

GŁOSEM BRANŻY

Wpisy

Wpisy

KIGO: Kiedy in house w polskim prawie?

Wciąż wiele emocji budzi zlecanie własnym podmiotom gospodarczym zadań własnych gminy związanych z zapewnieniem czystości i porządku. Problem ten dotyczy nie tylko przedsiębiorstw zajmujących się odbieraniem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych, ale też miast i gmin, które potrzebują stabilizacji w gospodarce odpadami.

IGWP: Cena cenie nierówna

Zasady ustalania cen za odbiór i oczyszczanie niektórych rodzajów ścieków komunalnych przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne nie zostały odrębnie określone w aktach prawnych. Jak więc powinno się ustalać stawki?

PIGO: Porewolucyjny porządek

Wszystko wskazywało na to, że w minionym roku zakończy się tzw. rewolucja śmieciowa. Czy tak się stało? Odpowiedzi szukaliśmy na podsumowującym Walnym Zgromadzeniu członków Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, które odbyło się 5 grudnia ub.r.

(Nie)zrównoważony rozwój?

- Nie wiem, jak wygląda zrównoważony rozwój w innych dziedzinach gospodarki, w szczególności w przemyśle wytwórczym, niemniej w przypadku biopaliw to nie tylko górnolotne hasło, ale fakt prawny, decydujący o być albo nie być dla wytwórców - pisze Adam Stępień z Krajowej Izby Biopaliw.

KIGO: Wokół “in house”

Tradycyjnie uczestniczyliśmy w Targach POLEKO, które w tym roku trwały od 14 do 17 października. Członkowie, współpracownicy i sympatycy KIGO tłumnie odwiedzali nasze stoisko, na którym wystawiały się też firmy Logic Synergy, Green Business Norway i Energos, oraz uczestniczyli w konferencji na temat "in house".

IGWP: Nowe obowiązki

Zmodyfikowane Prawo geodezyjne i kartograficzne, wraz z nowym rozporządzeniem dotyczącym opłat, weszło w życie 12 lipca br. Wprowadzone zmiany są istotne dla branży, a nowe zapisy – ze względu na ich objętość – przypominają bardziej małą rewolucję niż tylko modyfikację.
css.php