Najnowsze przepisy prawne regulujące powstanie i prowadzenie PSZOK-ów, możliwości w zakresie dofinansowanie budowy nowego bądź modernizacji istniejącego PSZOKu, studia przypadków konkretnych inwestycji, ewidencja, sprawozdania odpadowe i funkcjonowanie PSZOK-ów w BDO... To tylko wybrane zagadnienia, które omówią eksperci podczas spotkania on-line już 26 kwietnia. Rejestracja na to wydarzenie nadal jest otwarta.
Nowe Prawo wodne nie weszło w życie 1 lipca 2017 r., jak wcześniej zapowiadano. Kiedy możemy się go spodziewać i jakie mogą być konsekwencje opóźnień w praktyce? Przedstawiamy komentarz prawników z Kancelarii SMM Legal, dra Jędrzeja Bujnego oraz Mikołaja Maślińskiego.
Dzisiaj poruszę temat naszych ambicji i – w oczywisty sposób z tym związanego – rozwoju zarówno naszych firm, jak i każdego z nas osobiście.
A więc jest termin – 1 lipca wchodzi w życie nowe Prawo wodne. Tylko jak mamy się do tego przygotować, skoro wciąż brakuje podstawowych danych rzutujących na nasze taryfy? Jeszcze w grudniu ubiegłego roku w felietonie na tych łamach pisałem, że wycofanie się przez rząd z nowego Prawa wodnego nie jest definitywne, że sprawa wróci w tym roku. I jak w przysłowiu – „co ma wisieć, nie utonie” – wróciła.
267 członków zwyczajnych i wspierających, w tym dyrektorzy firm i ich zastępcy oraz zrzeszone praktycznie wszystkie liczące się w Polsce firmy oczyszczania miast i gospodarki odpadami. To jedyne takie stowarzyszenie integrujące branżę gospodarki komunalnej. Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast świętuje 25 lat.