Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ogłosił przetarg na zakup 100 rowerów. Elektryczne pojazdy będą dostępne na parkingach Park&Ride dla wszystkich mieszkańców, którzy zarejestrują swoje konto w aplikacji mobilnej. Otwarcie ofert nastąpi 11 października, a czas dostawy to 50 dni od podpisania umowy.

Obecnie Gmina Miejska Kraków posiada jedną wypożyczalnię roweru publicznego. Rowery są bezpłatne dla mieszkańców, którzy zarejestrowali swoje konto w specjalnej aplikacji, którą można znaleźć na stronie internetowej ZTP.

Rowery, które mają zostać zakupione w ramach przetargu i następnie zostaną rozmieszczone na parkingach P+R w Nowym Bieżanowie, Kurdwanowie oraz Małym Płaszowie, będą funkcjonowały na podobnych zasadach, jak na parkingu P+R Czerwone Maki.

Przypomnijmy, że w 2020 r. ZTP na terenie parkingu P+R Czerwone Maki uruchomił darmową pilotażową wypożyczalnię rowerów elektrycznych Park-e-Bike w ramach projektu „Low Carb. Budowanie potencjału na rzecz zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej w funkcjonalnych obszarach miejskich”. Projekt współfinansowany jest w ramach programu Interreg Europa Środkowa na lata 2014-2020

W ramach Park-e-Bike zakupione zostały 43 pojazdy ze wspomaganiem elektrycznym. Wypożyczenie i zwrot roweru możliwy jest jedynie na terenie stacji systemu Park-e-Bike, zlokalizowanej w obrębie P+R Czerwone Maki. Użytkownik systemu może korzystać z roweru oraz pozostawić go w trybie postoju w dowolnym ogólnodostępnym punkcie na terenie Krakowa.

Stacja systemu Park-e-Bike jest czynna w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00. Rower można wypożyczyć do godz. 20.00, a zwrócić do godz. 21.00.

Czytaj więcej

Skomentuj